בחירת חליפת חתן אינה עניין של מה בכך. בעוד הכלה לעתיד מגייסת את חברותיה, אמא או אחיות הרי חתנים מתקשים בנושא וזקוקים לעתים לעזרה. במאמר זה יש טיפים לבחירת חליפת חתן עליהם כדאי להקפיד וכך מלאכת בחירת החליפה תהיה קלה וזולה יותר. חליפות חתן אפשר לקנות או לשכור וחשוב להתחיל עם הגדרת תקציב. כדאי לחפש באינטרנט אחרי חנויות המתמחות בהשכרת חליפות חתן אך רבים מעדיפים להשקיע בחליפת חתן חדשה ולכן כדאי לפנות לחנויות המובחרות. אם בעבר היה נהוג ללכת לחייט, לקחת מידות ולתפור בהתאמה אישית חליפת חתן הרי כיום ניתן להגיע לחנויות ייעודיות או לרשתות האופנה המובילות ולמצוא חליפות מרשימות ומעוצבות במחירים שונים. 
 
סגנון החליפה
יש לקחת בחשבון כי בחירת חליפת חתן אינה סיפור של שעה אלא דורשת זמן. חשוב להגיע למספר חנויות מובילות ולקבל מספר חוות דעת מכמה מוכרים. יש מגוון סגנונות לחליפות חתן ויש להתאים סגנון חליפת חתן לפי אופי החתן. רוב החתנים לעתיד מתמקדים בחליפות חתן אלגנטיות או חליפות חתן ספורטיביות. כדאי לבחור חליפת חתן בה ניתן להשתמש גם אחרי החתונה ותתאים לאירועים שונים. חשוב כי החתן ירגיש נוח בחליפה מכיוון שמדובר בערב ארוך ולכן אם בוחרים בחליפה אלגנטית קלאסית המורכבת משלושה חלקים חשוב להרגיש נוח בחליפה ולהתאים את החליפה למזג האוויר כך שהחתן לא יסבול מחום במידה והאירוע מתקיים בקיץ תחת כיפת השמיים. 
 
התאמת החליפה למבנה הגוף
חשוב כמובן לפנות למעצבים מנוסים. לכל מבנה גוף יש חליפה המתאימה יותר וכך לדוגמה לבעלי מבנה גוף רחב עדיף לבחור במכנס רחב, לא צמוד ובגזרה ישרה וז'קט ללא כריות בעוד שלגבר עם מבנה צר עדיף לקחת מכנס צמוד ובז'קט עם כריות המציע לגבר כתפיים רחבות ומרשימות יותר. חשוב לבדוק את הז'קט עם כפתורים פתוחים וסגורים ולוודא כי אורך השרוול מתאים ולא ארוך או קצר מדי. לבעלי גוון עור כהה נהוג לבחור חליפת חתן בצבעים בהירים ולבעלי גוון עור בהיר תתאים חליפת חתן בצבעים כהים.

טיפים לבחירת חליפת חתן

​054-220-8007

​054-220-8007